Ebben a rövid bejegyzésben egy nagyon egyszerű, 100% természetes és otthon is könnyen elkészíthető, és ami a legfontosabb; hatásos receptet szeretnék Veled megosztani.Arról sokat hallani, milyen károsak, rákkeltőek a dezodorok. Számos kampány hívja fel ma már erre a figyelmet, viszont még így is rengeteg a megtévesztő márka és szlogen. Most nem szeretnék mélyebben belemenni, miért is olyan károsak ezek a termékek, részben erről is ebben a cikkemben már olvashattál. Helyette megosztok Veled egy olyan receptet, ami valóban természetes és hatékony egyszerre.
Ez egy krémdezodor és a férjem és általam is tesztelve van. Nem irritál, nem szárít, ami nagyon fontos, hiszen nem könnyű eltalálni a megfelelő arányokat egy szódabikarbóna alapú dezodornál. Megszünteti a kellemetlen szagokat és annak ellenére, hogy krém, száraz, púderes érzést kelt a bőrön. Egyszer sem vettem észre nyomot a ruhámon, ugyanakkor amikor szándékosan egy fekete trikómhoz dörzsöltem, nyomot hagyott.
Na de akkor lássuk is ezt a valóban nagyon egyszerű receptet:
Én a fenti keveréket evőkanállal mértem ki, egy rész = 2 evőkanál. Így egy kis tégely telt meg, ami két személynek 2 hónapig elegendő, tehát nagyon gazdaságos.
- 1 ek sheavaj
- 1 ek kókuszolaj
- 2 ek burgonyakeményítő
- 2 ek szódabikarbóna
- 2-3 csepp illóolaj
- 1 kiskanál mandulaolaj (opcionális, én most tettem hozzá)
- A sheavajat és a kókuszolajat tedd egy kis lábasba és annyira melegítsd csak fel, hogy szépen megolvadjanak és elegyedjenek, folyékony halmazállapotúvá válljanak, ne melegítsd túl, éppen csak langyos legyen!
- Vedd le a tűzről és tedd bele az illóolajat, a keményítőt és a szódabikarbónát.
- Alaposan keverd össze majd öntsd ki egy tetszőleges tégelybe, várd meg, míg teljesen megszilárdul.
- Kis adagot vegyél ki belőle az ujjaddal és kend szét a hónaljadon, vagy ahol szükséges, akár talpon.
TIPPEK AZ ELKÉSZÍTÉSHEZ
- A fenti mennyiséghez én 1 csepp levendula és 1 csepp teafa illóolajat használtam
- Kevertem mellé még egy kiskanál mandulaolajat is.
- Az illóolajoknál fontos, hogy ne csak az illatot vegyük figyelembe, hanem a hatást is. Az általam választott illatoknál jellemző baktériumellenes hatás, de lehet bele tenni citromolajat vagy még egy pici vaníliát, bár ez utóbbit csak kiegészítésként az illat miatt.
- Kizárólag terápiás minőségű illóolajat vásároljunk, ezen nem érdemes spórolni, mert nem megfelelő minőség esetén többet árthatunk, mint amennyit használnánk. Még ha többe is kerül, nagyon sokáig elég egy ilyen kis üveg.
- Én személy szerint a kiváló minőségű és tisztaságú Primavera illóolajok mellett tettem le a voksom, de szintén jók még a Farfalla és Panarom olajok is erre a célra. De biztosan van sok magyar termelő, akiknek kiváló levendula olajai vannak.
- Ahogy én is tettem, gazdagíthatjuk még más olajokkal is, például mandula olajjal, de minél többet teszünk, annál lágyabb lesz a végeredmény, ezért nem érdemes túlzásba esni.
- Tehetsz bele kakaóvajat is, attól szilárdabb eredményt kapsz.
- Burgonaykeményítő helyett használhatsz például tápióka- vagy kukoricakeményítőt is.
Láthatod, hogy mennyire egyszerű, viszont érdemes figyelni az arányokra. A szódabikarbóna adagolásánál én úgy határoztam meg, hogy legfeljebb a keverék 1/3-a legyen, ez elegendő mennyiség ahhoz, hogy hatékony eredményt kapjunk, de nem annyira sok, hogy irritálja a bőrt, biztonsággal használható.
Tetszett a cikk? Segíts, hogy minél több nyitott szívű olvasóhoz eljuthasson. Lehet valakinek épp erre az információra van szüksége.
OSZD MEG és LIKE. Minden visszajelzésért hálás vagyok.
Köszönöm